Makaleler » Dropshipping Nedir? » Dropshipping Nedir?

Dropshipping Nedir?

Dropshipping Nedir?

Stoksuz satış anlamına gelen dropshopping, işletme giderlerini ortadan kaldıran ve düşük sermaye ile uygulanabilen bir e-ticaret yöntemidir.

Dropshipping ile standart perakende modeli arasındaki en önemli fark, bu yöntemde sizlerin herhangi bir stok bulundurmamasıdır. Bunun yerine siz üyelerimiz ürünü Ega toptan’dan alır. Üyelerimiz siparişi Ega toptan’dan alır ve doğrudan müşteriye gönderilir.

Daha az sermaye gerektirir. Mağaza için bir depo tutmak ve ürün stokları tutmak gerekli değildir. Bu şekilde satış yapmak daha masrafsızdır. Bu modelde bir ürünü satmadan önce satın almanız gerekmez. Müşterinin zaten satın aldığı ürünü almanız gerekir. Böylece ürünün elinizde kalması gibi bir risk oluşmaz.

Başlaması kolaydır. Fiziksel olarak ürünlerle uğraşmak zorunda kalınmadığından para, enerji ve mekan tasarrufu yapılır. Riskler yüzünden endişelenmenize gerek kalmaz.

Bir depo için ödeme yapmaya, muhasebe için envanteri takip etmeye ya da iade işlemleriyle uğraşmaya gerek yoktur. Tüm bunlar üyelerimiz değil, Ega toptan’ın sorumluluğundadır.

Envanter satın almak ya da depo yönetmekle uğraşmak zorunda olmadığınız için bu satış yönteminde genel masraflarınız oldukça düşüktür. Siz büyüdükçe harcamalarınız artar, ancak hiçbir zaman stok yönetimi yapılması gereken bir model kadar masrafınız olmaz.

Esnek konumludur. Bu yöntemle satış yaparken, müşterilerle ve Ega toptan ile kolayca iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede işletmenizi her yerde yönetebilirsiniz.

Satacağınız ürünleri önceden satın almanız gerekmediğinden potansiyel müşterilerinize daha geniş bir ürün gamı sunabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git

Haziran Faturalarının tamamı kesilmiştir. E-postalar gönderilmiştir,

E-Faturaları sistem sırasıyla göndermektedir. 

Faturası ulaşmayanlar iletişim kurup talep ederlerse tekrar gönderilecektir.

Son 3 ayda işlem yapmayan, sipariş vermeyen, Dropshipping Paketi almamış üyelikler askıya alınacaktır ya da silinecektir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4